formularz icoKontakt z ekspertem

* pola obowiązkowe

Informacja: Administratorem danych ...rozwiń

phone button
ResLegal

PRAWO BEZ TAJEMNIC

W tym miejscu pragniemy Państwu przybliżyć podstawowe kwestie związane z poszczególnymi rodzajami spraw, jakie prowadzi Kancelaria. Szereg artykułów tematycznych udziela praktycznych odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania np. w sprawie o rozwód, albo przy założeniu spółki. Staraliśmy się w prosty sposób wyjaśnić konkretne zagadnienia, gdyż uważamy, że trudne i zawiłe sformułowania prawnicze bardziej utrudniają, niż ułatwiają  znalezienie odpowiedzi na konkretne pytanie. Przygotowane artykuły posiadają bardzo ogólny charakter, niemniej ich lektura jest wskazana zwłaszcza, że może pozwolić na odpowiednie przygotowanie się do procesu i usprawni kontakt z prawnikiem.

Pozew o alimenty WZÓR

W tym miejscu Kancelaria RESLEGAL udostępnia bezpłatny wzór pozwu o alimenty. Równocześnie zaznaczamy, że jest to jedynie przykładowe pismo, bazujące na fikcyjnym opisie stanu faktycznego i z założenia stanowić ma poglądowy przykład, jak powinien wyglądać pozew o alimenty.

Pismo to będzie też miało nieco inną formę i treść, jeżeli zamierzamy domagać się podwyższenia kwoty alimentów, jak też inaczej należy sformułować pozew w przypadku, kiedy rodzice są w małżeństwie, nie toczy się sprawa o rozwód, a jedno z nich nie łoży na utrzymanie rodziny. Warto w tym miejscu dodać, że takie powództwo jest zwolnione z obowiązku uiszczania opłaty sądowej. W celu uzyskania szerszych informacji, jak należy sformułować prawidłowo pozew o alimenty lub pozew o podwyższenie alimentów, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią.

Pozew o alimenty

adwokat Piotr Charzewski