formularz icoKontakt z ekspertem

ResLegal

Тут хочемо наблизити Вам основні питання пов'язані з окремими справами, якими займається Канцелярія. Серія тематичних статей подає практичні відповіді на найчастіші питання, наприклад щодо розлучення, заснування спілки, тощо. Ми намагались пояснити доступною мовою конкретні проблемні питання, вважаючи, що скаладні та заплутані юридичні формулювання скоріше ускладнюють, ніж спрощують пошук відповіді. Підготовлені статті носять досить загальний характер, тим не менш, слід їх прочитати, якщо прагнете відповідно підготовитись до розгляду справи у суді і поліпшити контакт з адвокатом.

Pozew o alimenty WZÓR

W tym miejscu Kancelaria RESLEGAL udostępnia bezpłatny wzór pozwu o alimenty. Równocześnie zaznaczamy, że jest to jedynie przykładowe pismo, bazujące na fikcyjnym opisie stanu faktycznego i z założenia stanowić ma poglądowy przykład, jak powinien wyglądać pozew o alimenty.

Pismo to będzie też miało nieco inną formę i treść, jeżeli zamierzamy domagać się podwyższenia kwoty alimentów, jak też inaczej należy sformułować pozew w przypadku, kiedy rodzice są w małżeństwie, nie toczy się sprawa o rozwód, a jedno z nich nie łoży na utrzymanie rodziny. Warto w tym miejscu dodać, że takie powództwo jest zwolnione z obowiązku uiszczania opłaty sądowej. W celu uzyskania szerszych informacji, jak należy sformułować prawidłowo pozew o alimenty lub pozew o podwyższenie alimentów, zapraszamy do kontaktu z Kancelarią.

Pozew o alimenty

adwokat Piotr Charzewski